1Gdzie mogę zamówić tapety?
Zakupu można dokonać u dystrybutorów w całym kraju. Lista znajduje się w zakładce: Zamówienia >> dystrybutorzy.
2Czy tapety sprzedawane są na m2 czy na rolki?
Tapety produkowane są pod indywidualne wymiary, rozliczenie następuje za m2 tapety z zaokrągleniem do pełnego m2 w górę.
3Jaką szerokość ma bryt tapety?
Drukujemy na podkładach o szer. brytu 135 cm.
4Jakie są parametry techniczne tapet OneWallDesign™ ?
OneWallDesign™ to tapety winylowe TYP II o gramaturze 480 g/m2 stabilizowane osnową tekstylną. Struktura szlachetnej tkaniny. Wysokiej jakości nadruk cyfrowy z atestami do zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.
5Czy tapety można zamówić w wymiarze innym niż 5x3 m?
Za każdym razem wzory dopasowujemy do wymiarów ściany Klienta. W zależności od potrzeb wzór jest skalowany lub kadrowany wg ustaleń z Klientem lub projektantem.
6Czy każdy wzór można zamówić w wersji DigiWETSystem ( tapeta do pomieszczeń narażonych na wilgoć i bezpośrednie działanie wody)?
Tak, każdy z naszych wzorów można zamówić w tym systemie.
7Czy mogę zamówić próbki?
Oczywiście. Rekomendujemy zamówienie próbki przed dokonaniem zamówienia. Ustal ze swoim dystrybutorem jaki rodzaj próbki powinniśmy dla Ciebie przygotować.
8Ile trwa realizacja zamówienia?
Zamówienia realizujemy w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od daty ostatecznego potwierdzenia.
9Czy możliwe jest dokonywanie zmian we wzorach?
Możliwe są niewielkie modyfikacje we wzorach. Niektóre zmiany są bezpłatne, inne, wymagające ingerencji grafika podlegają indywidualnej wycenie.
10Czy mogę samodzielnie położyć tapetę?
Nie zaleca się montażu tapet przez osoby nie zajmujące się profesjonalnie ich instalacją. Tapety OneWallDesign przeznaczone są do montażu metodą „na podwójne cięcie” i powinien je instalować wykwalifikowany montażysta.
11Gdzie mogę znaleźć kontakt do profesjonalnego instalatora?
Zajrzyj do zakładki zamówienia/wykonawcy lub zapytaj swojego dystrybutora.
12Czy do tapety dołączany jest klej?
Tapety dostarczane są bez kleju. Klej można nabyć osobno u dystrybutora, lub autoryzowanego wykonawcy.
13Jakiego kleju powinien użyć instalator do montażu tapety?
Rekomendujemy zakup kleju dedykowanego ProfiMEX PROFFESIONAL HEAVY lub kleju innego producenta przeznaczonego do montażu ciężkich tapet winylowych.
14Czy tapety OneWallDesign są odporne na zabrudzenia i czyszczenie?
Tak. Nasz produkt charakteryzuje wysoka odporność na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Ewentualne zabrudzenia usuwamy wilgotną szmatką bez detergentów. Należy pamiętać, że nadruk cyfrowy mimo dużej trwałości jest nadrukiem powierzchniowym i może ulec wytarciu przy nieumiejętnym czyszczeniu.
15Jak powinna być przygotowana ściana pod tapetę?
Powierzchnia ściany powinna być czysta, równa, bez ubytków i pęknięć, uprzednio zagruntowana. Jeżeli ściana była wcześniej pomalowana farbą emulsyjną, należy sprawdzić trwałość połączenia farby ze ścianą. Do tego celu wystarczy użyć dobrej taśmy klejącej.